Bekas Perdana Menteri, Tun Dr Mahathir Mohamad GAMBAR: Abd Razak Aid

BERIKUT adalah senarai calon Gerakan Tanah Air (GTA) yang akan bertanding bagi kerusi Parlimen pada Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU15) yang diumumkan Pengerusi Penaja GTA Tun Dr Mahathir Mohamad hari ini:

PERLIS 

P002 Kangar – Nur Sulaiman Zolkapli

P003 Arau – Abdul Razak Abdul Khalek

KEDAH 

P004 Langkawi – Tun Dr Mahathir Mohamad

P005 Jerlun – Datuk Seri Mukhriz Mahathir

P006 Kubang Pasu – Datuk Amiruddin Hamzah

P007 Padang Terap – Razali Lebai Salleh 

P009 Alor Setar – Datuk Mohamad Nuhairi Rahmat 

P010 Kuala Kedah – Ulya Uqamah Husamudin

P011 Pendang – Abdul Rashid Yop 

P012 Jerai – Mohd Nizam Mahshar 

P014 Merbok – Mohd Mosin Abdul Razak 

P015 Sungai Petani – Datuk Marzuki Yahya

P016 Baling – Basir Ab Rahman

P017 Padang Serai – Hamzah Abd Rahman

P018 Kulim-Bandar Baharu – Mohd Yusrizal Yusoff

KELANTAN 

P020 Pengkalan Chepa – Wan Ahmad Nasri Wan Ismail 

P024 Kubang Kerian – Mohamad Rizal Razali

P028 Pasir Puteh – Wan Marzudi Wan Omar 

P031 Kuala Krai – Norashikin Che Omar 

P032 Gua Musang – Samsu Adabi Mamat

TERENGGANU  

P033 Besut – Datuk Wan Nazari Wan Jusoh 

P034 Setiu – Wan Adnan Wan Ali 

P035 Kuala Nerus – Azaha Wahid

P036 Kuala Terengganu – Mohamad Abu Bakar Muda

P037 Marang – Zarawi Sulong

P038 Hulu Terengganu – Mohd Khadri Abdullah

P039 Dungun – Nor Asiah Hasan

P040 Kemaman – Rosli Ab Ghani 

PULAU PINANG

P041 Kepala Batas – Hamidi Abu Hassan

P042 Tasek Gelugor – Abdul Halim Sher Jung

P043 Bagan – Mohammed Hafiz Mohamed Abu Bakar 

P044 Permatang Pauh – Mohd Nasir Othman 

PERAK 

P056 Larut – Auzaie Fadzlan Shahidi

P058 Bagan Serai – Ahmad Luqman Ahmad Yahaya 

P063 Tambun – Abdul Rahim Tahir

P067 Kuala Kangsar – Yusmalia Mohamad Yusof

P069 Parit – Faizol Fadzli Mohamed

P072 Tapah – Mior Nor Haidir Suhaimi

P073 Pasir Salak – Zairol Hizam Zakaria

P074 Lumut – Mazlan Abdul Ghani 

P076 Teluk Intan – Amir Khusyairi Mohamad Tanusi

P077 Tanjong Malim – Dr Amir Hamzah Abdul Rajak 

P059 Bukit Gantang – Mohd Shukri Mohd Yusoff

P062 Sungai Siput – Ahmad Fauzi Mohd Jaafar 

PAHANG

P079 Lipis – Aishaton Abu Bakar 

P080 Raub – Norkhairul Anuar Mohamed Nor 

P082 Indera Mahkota – Dr Mohamad Nor Sundari 

P084 Paya Besar – Rosminahar Mohd Amin 

P085 Pekan – Mohd Radhi Abdul Razak 

P087 Kuala Krau – Datuk Dr Shahruddin Mohamed Salleh

P088 Temerloh – Aminuddin Yahaya 

SELANGOR

P092 Sabak Bernam – Datuk Seri Idris Md Yusof (Eizlan Yusof) 

P093 Sungai Besar – Asmawar Samat @ Samad 

P094 Hulu Selangor – Harumaini Omar 

P095 Tanjong Karang –  Azlan Sani Zawawi 

P096 Kuala Selangor – Mohd Shaid Rosli

P098 Gombak –  Datuk Dr Aziz Jamaludin Mhd Tahir 

P099 Ampang – Dr Nurul Ashikin Mabahwi 

P100 Pandan – Nadia Hanafiah 

P101 Hulu Langat – Datuk Markiman Kobiran 

P102 Bangi – Annuar Salleh 

P105 Petaling Jaya – Mazween Mokhtar 

P107 Sungai Buloh – Mohd Akmal Mohd Yusoff

P108 Shah Alam – Muhammad Rafique Rashid Ali 

P109 Kapar – Mohd Pathan Hussin

P111 Kota Raja – Fahmi Bazlan Muda 

P112 Kuala Langat – Datuk Ridzuan Abdullah 

P113 Sepang – Datin Che Asmah Ibrahim

WP KUALA LUMPUR

P115 Batu – Wan Azliana Wan Adnan

P116 Wangsa Maju – Norzaila Arifin 

P118 Setiawangsa – Bibi Sunita Sakandar Khan 

P119 Titiwangsa –  Datuk Seri Khairuddin Abu Hassan

P121 Lembah Pantai – Noor Asmah Mohd Razalli 

P125 Putrajaya – Datuk Mohd Rosli Ramli 

P166 Labuan – Datuk Seri Ramle Mat Daly 

NEGERI SEMBILAN 

P126 Jelebu – Ahmad Fakri Abu Samah 

P127 Jempol – Tan Sri Mohd Khalid Mohd Yunus 

P128 Seremban – Mohamad Jani Ismail 

P129 Kuala Pilah – Kamarulzaman Kamdias

P131 Rembau – Datuk Ramly Awalluddin

P132 Port Dickson – Ahmad Idham Ahmad Nadzri

P133 Tampin – Zamani Ibrahim 

MELAKA 

P134 Masjid Tanah – Handrawirawan Abu Bakar 

P135 Alor Gajah – Muhammad Nazriq Abdul Rahman 

P136 Tangga Batu – Ghazali Abu  

P137 Hang Tuah Jaya – Sheikh Ikhzan Sheikh Salleh 

P139 Jasin – Mohd Daud Nasir

JOHOR 

P140 Segamat – Syed Hairoul Faizey Syed Ali 

P141 Sekijang – Mohd Saiful Faizal Abd Halim 

P144 Ledang – Rafidah Ridwan

P149 Sri Gading – Mahdzir Ibrahim 

P150 Batu Pahat – Nizam Bashir Abdul Kariem Bashir 

P151 Simpang Renggam – Kamal Kusmin 

P154 Mersing – Nurfatimah Ibrahim 

P155 Tenggara – M Azhar Palal

P159 Pasir Gudang – Mohammad Rafi Beran 

P160 Johor Bahru – Mohd Akhiri Mahmood 

P164 Pontian – Jamaluddin Mohamad 

SABAH 

P167 Kudat – Nur Alya Humairah Usun Abdullah 

P168 Kota Marudu – Mohd Azmi Zulkiflee 

P169 Kota Belud – Kanul Gindol 

P172 Kota Kinabalu – Raman Lo 

P173 Putatan – Poyne Tudus @ Patrick Payne

P175 Papar – Nicholas Sylvester @ Berry 

P179 Ranau – Azizul Julirin 

P180 Keningau – Jeffrus @ Maimin Rajan 

P182 Pensiangan – Jamani Derimin @ Gampalid 

P183 Beluran – Hausing Sudin @ Samsudin 

P185 Batu Sapi – Boni Yusuf Abdullah @ Narseso P Juanico 

P188 Lahad Datu – Jani Kulmen

P191 Kalabakan – Nur Aini Abdul Rahman 

— BERNAMA

Jadikan UtusanTV ‘shortcut’ muka depan telefon anda!
Ikuti langkah ini:
Langkah 1: Layari utusantv.com
Langkah 2: Klik pada logo UtusanTV di bahagian atas skrin
Langkah 3: Klik pada 3 titik di penjuru atas kanan (atau penjuru bawah kanan) telefon anda
Langkah 4: Klik ‘Add to Homescreen’

Jangan lupa ikuti akaun media sosial kami di TikTokFacebookTwitterInstagram & Telegram